48428-2023 - ResultatSverige-Huddinge: Trä
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygg- och järnhandelsvaror
Referensnummer: UH-2021-68
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03410000 Trä
II.1.4.
Kort beskrivning
Huddinge kommun avser att upphandla Ramavtal för bygg- och järnhandelsvaror.
Upphandlingen delas enligt följande:
A. Bygg- och järnhandelsvaror med transportleverans
B. Bygg- och järnhandelsvaror för avhämtning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03410000 Trä, 43320000 Utrustning för bygg- och anläggningsarbeten, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44316000 Järnhandelsartiklar, 44510000 Verktyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen