Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Park-, lekplats och specialutrustning samt papperskorgar i gjutjärn
Referensnummer: GNU 2018/95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43325000 Park- och lekplatsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar park-, lekplats och specialutrustning samt papperskorgar i gjutjärn för Falu, Gagnefs, Ludvika, Säters och Hedemoras kommuner. Det kommunala bolaget Lugnet i Falun AB är avropsberättigad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Lekplatsutrustning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43325000 Park- och lekplatsutrustning, 37535200 Lekplatsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Parkutrustning
Del nr: 2
Specialutrustning
Del nr: 3
Gjutjärnspapperskorg
Del nr: 4