484363-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Terminaltraktorer (Tugmasters) och Container nover.
Referensnummer: 17/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av 4 st. terminaltraktorer s.k. Tugmasters samt en Container mover till Norrköpings Hamn.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen