Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Interaktivt aktivitetsbord och musikkudde för personer med demenssjukdom och funktionsvariation
Referensnummer: KSN-2020-02889
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33196100 Hjälpmedel för äldre personer
II.1.4.
Kort beskrivning
Interaktivt aktivitetsbord och musikkudde för personer med demenssjukdom och funktionsvariation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 85311100 Äldreomsorg, 85311200 Social omsorg för handikappade, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg, 85312110 Barnomsorg inom förskola
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen