484444-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Kungsbacka: Rengörings- och polermedel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemtekniska produkter, städutensilier, mjukpapper, plast m.m.
Referensnummer: 18/126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39800000 Rengörings- och polermedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta avtal är avsett att tillgodose Kungsbacka kommuns behov av "Kemtekniska produkter, städutensilier, mjukpapper och plast"
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18424000 Handskar, 18424300 Engångshandskar, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33711500 Hudvårdsprodukter, 33741000 Handvårdsprodukter, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33761000 Toalettpapper, 39222100 Engångsartiklar för catering, 39222110 Engånsgbestick och -tallrikar, 39224300 Kvastar och borstar och andra artiklar för hushållsändamål, 39713400 Golvvårdsmaskiner, 39830000 Rengöringsmedel, 39831000 Tvättmedel, 39831210 Maskindiskmedel, 39831220 Avfettningsmedel, 39831300 Golvrengöringsmedel, 39831500 Bilrengöringsmedel, 39832000 Diskmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen