484460-2022 - ÄndringSverige-Skellefteå: Motorfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssytem personbilar och lätta lastbilar/skåpbilar
Referensnummer: UH-2022-215
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Dynamiskt inköpssystem (DIS) för personbilar och lätta lastbilar/skåpbilar för Skellefteå kommun och Skellefteå buss.
Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av personbilar och lätta lastbilar/skåpbilar via ett DIS.