484461-2022 - ÄndringSverige-Östersund: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationsbord till Centraloperation
Referensnummer: HNS/163/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jämtland Härjedalen har för avsikt att upphandla 19 st Operationsbord med mobila vagnsunderrede och möjlighet att avropa ytterligare 1-5 enheter.
Dessutom totalt 11st pelare med blandning av mobila pelare (salsbunden) och fasta pelare.
Den sinsemellan valda fördelningen av antalet mobila/fast pelare kan ändras längre fram i processen men totalantalet är fastslaget till 11 pelare dvs 1 pellare per sal.