484462-2022 - ÄndringSverige-Halmstad: Sängbottnar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grundutrustning: Sängar, Madrasser, Vändhjälpmedel och Avancerade Sängar
Referensnummer: KS 2022/00237
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39143111 Sängbottnar
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en del av upphandlingar inom grundutrustning för Hemvårdsförvaltningen, Socialförvaltningen och andra förvaltningars behov. Under 2022 kommer Halmstads kommun upphandla flertal avtal inom Grundutrustning. Denna upphandling avser sängar, madrasser och elektriska vändlakan/vändhjälpmedel och vi avser teckna fem ramavtal för att tillgodose kommunens kommande behov av dessa områden inkl. service och reservdelar.