484557-2018 - ResultatSverige-Kiruna: Avfallstunnor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp och leverans av matavfallskärl
Referensnummer: 2018-055
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar inköp och leverans av 9000 st. matavfallskärl i storleken 140 liter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928480 Soptunnor och papperskorgar, 39224340 Soptunnor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen