Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal landskapsarkitekter allmän platsmark
Referensnummer: KSN-2022-02319
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71420000 Landskapsarkitektur
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för successiva avrop av landskapsarkitekter för allmän platsmark. Uppdrag avser i huvudsak planering av ny- och ombyggnation av Beställarens allmänna platsmark, t.ex. parker, torg, rekreationsvägar och naturområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71200000 Arkitekttjänster, 71222000 Arkitekttjänster avseende utomhusarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen