Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen vid tiden för kontraktets ingående
Sida vill nyutveckla, modernisera och tillgänglighetsanpassa samtliga sina externa webbplatser. Målet är att samla alla Sidas webbplatser i gemensamt CMS (Wordpress). Tillsammans med sina leverantörer kommer Sida att omvandla strategi och målbild till en ny och modern myndighetswebb som uppfyller uppsatta mål.