484712-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Sjukhusrehabilitering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rehabilitering ryggmärgsskadade, slutenvård
Referensnummer: K 2021-3276
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85111400 Sjukhusrehabilitering
II.1.4.
Kort beskrivning
Karolinska Universitetssjukhuset inbjuder härmed till anbudsgivning för upphandling av ramavtal gällande område ryggmärgsskaderehabilitering, slutenvård.
Upphandlingen innefattar externt driven rehabilitering som sker efter vårdtiden på Karolinska Universitetssjukhuset. Vården och rehabilitering av ryggmärgsskadade påbörjas, under den akuta fasen (fas 1), på Karolinska. Efter utskrivning från sjukhuset sker rehabilitering vid extern enhet (fas 2).
Anbudsinbjudan
Karolinska Universitetssjukhuset inbjuder härmed till anbudsgivning för upphandling av ramavtal gällande område ryggmärgsskaderehabilitering.
Karolinska söker genom upphandling efter de mest kvalificerade Leverantörerna inom detta område. En mycket viktig framgångsfaktor för verksamheten är att antagna Leverantörer kan upprätthålla ett långsiktigt och nära samarbete med fokus på största möjliga patientnytta.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85312500 Rehabiliteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen