484721-2021 - ResultatSverige-Ånge: Utbildningstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning i bemanningsekonomi
Referensnummer: DU2021/09
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Utbildning i bemanningsekonomi för chefer och nyckelpersoner inom socialförvaltningen.
Utbildningen ska ge cheferna verktyg i schemaläggning och bemanning som utgår från verksamhetens behov och är inom de ekonomiska ramarna.
Utbildningen ska även ge cheferna verktyg i sitt ledarskap kopplat till schemaläggning och bemanning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80511000 Personalutbildning, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen