484765-2017 - ResultatSverige-Örebro: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny skola, Västra Stadsdelarna Örebro.
Referensnummer: 2017/93
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
AFB.4 Anbudsöppning.
Futurum Fastigheter i Örebro AB Pappersbruksallén 1 702 15 Örebro. Sluten anbudsöppning tillämpas. Anbudsöppningen sker den2017-10-03.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45212220 Byggnation av idrottsanläggningar för flera idrottsgrenar, 45236000 Markanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 51900000 Installation av styr- och reglersystem, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Futurum Fastigheter i Örebro AB Pappersbruksallén 1 702 15 Örebro. Sluten anbudsöppning tillämpas. Anbudsöppningen sker den 2017-10-03.