Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sprängteknik
Referensnummer: 22/27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende tekniska konsulttjänster inom sprängteknik.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet
Oskarshamns kommun(Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende Sprängteknik i Oskarshamns kommunPlanerad avtalsstart är 2022-11-01
AUA. 22 Objektets läge
Oskarshamns kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen