484769-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Oskarshamn: Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster inom mark, anläggning och byggledning
Referensnummer: 22/36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för tekniska konsulttjänster inom mark, anläggning och byggledning.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet
Oskarshamns kommun(Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende Tekniska konsulttjänster inom mark, anläggning och byggledning i Oskarshamns kommunPlanerad avtalsstart är 2022-11-01
AUA. 22 Objektets läge
Oskarshamns kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen