484777-2017 - ResultatSverige-Örebro: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ombyggnation Navets skola Örebro.
Referensnummer: 2017/94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
AFB.4 Anbudsöppning.
Futurum Fastigheter i Örebro AB Pappersbruksallén 1 702 15 Örebro. Sluten anbudsöppning tillämpas. Anbudsöppningen sker den 2017-10-18.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45236000 Markanläggning, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen