484779-2020 - ResultatSverige-Mora: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel, färsk frukt och grönt - Mora, Orsa, Älvdalen, Vansbro och Malung-Sälen kommuner 2020/00066
Referensnummer: 2020/00066
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av färsk frukt och grönt till Mora, Orsa, Älvdalen, Vansbro och Malung-Sälens kommuner
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen