Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nya Turebergshuset ombyggnad kontor
Referensnummer: SK2019-0160
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211300 Byggnation av bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Byggentreprenad innefattande färdigprojektering och om - samt tillbyggnation av Sollentuna kommunhus på Turebergs torg 1 i Sollentuna kommun.
Fastigheten: Centrum 2
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 70 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45211300 Byggnation av bostäder, 45211341 Byggnation av lägenheter, 45213150 Byggnation av kontorsbyggnad
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen