See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2025-1189 Skatterådgivning
Beskrivning: Telge AB i Södertälje kommun upphandlar en leverantör som kan bistå med rådgivning och analyser i bolagsskattefrågor kring skattemässiga effekter framförallt inkomstskatt och mervärdesskatt, men även andra skatteområden. En (1) leverantör kommer att antas för hela upphandlingen.
Intern identifierare: TI 2025-1189
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79221000 Skatterådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1686259-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärderingskriterier
Intern identifierare: 1765607-1