485015-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Skyltar och liknande föremål
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar - Arbetsmiljöskyltar och dekaler
Referensnummer: 361/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44423400 Skyltar och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett upphandlat sortiment främst bestående av standardiserade arbetsmiljöskyltar och dekaler utifrån Arbetsmiljöverkets föreskrifter Arbetsplatsen utformning (AFS 2020:1) samt tillhörande tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen