485031-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Personbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rental vehicles for Nordic postal distribution
Referensnummer: 21/058
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Short-time rental of distributions vehicles in Sweden and Denmark
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Rental vehicles for Nordic postal distribution Sweden
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Rental vehicles for Sweden
Rental vehicles for Nordic postal distribution Denmark
Del nr: 2
Rental vehicles for Denmark