485054-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Husgeråd och köksutrustning
Referensnummer: 056/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill du leverera porslin, bestick, glas och köksredskap till Göteborgs Stad och samverkande kommuner?
Nu genomför förvaltningen för Inköp och upphandling en ramavtalsupphandling gällande "Husgeråd och köksutrustning" med en uppskattad omsättning på 72 miljoner kronor.
Vi söker leverantörer som med god service vill leverera husgeråd och köksutrustning till skolor, förskolor, kontor och äldreboenden.
Låter detta som en intressant affär för er? Välkommen att lämna anbud enligt anvisningar i detta Upphandlingsdokument.