Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsrengöring Hedemora
Referensnummer: GNU 2019/159
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39563530 Ventilationskanaler
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende rengöring av ventilationskanaler samt åtgärder efter OVK-besiktningar, provtryckningar, injusteringar, installationer etc för Hedemora kommun samt kommunala bolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39563530 Ventilationskanaler, 71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen