Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insamling av returpapper på återvinningscentraler
Referensnummer: 22/0223
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90511400 Pappersinsamling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar insamling och transport av returpapper från ÅVS inom Bjuvs, Båstads, Helsingborgs, Höganäs, Åstorps och Ängelholms kommuner. Upphandlingen omfattar också tillhandahållande, utplacering, hemtagning och skötsel av insamlingsbehållare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen