485140-2020 - Frivillig förhandsinsynSverige-Stockholm: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Instrument och reagens för snabbdiagnostik av sepsis orsakad av candida eller bakterier
Referensnummer: Anbud 2020-30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Instrument och reagens för snabbdiagnostik av sepsis orsakad av candida eller bakterier.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Analysinstrument och tillhörande reagens för snabb diagnostik vid misstänkt sepsis (blodförgiftning) orsakad av candida eller bakterier.