48517-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Magasinering och transport av dekor - Stockholm och Göteborg
Referensnummer: 202266
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
SVT har behov av tjänster för magasinering, transport, hantering och omhändertagande av dekorer - primärt kopplat till inspelningslokaler och studios i Stockholm och Göteborg. Leverantören måste ha lång och gedigen erfarenhet av att på ett varsamt sätt hantera transporter och lagring av dekorelement inom det branschområde där SVT verkar (scenframställningar, TV/ film).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 63120000 Lagring och magasinering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen