Huvudsaklig CPV-kod 65000000 El-, vatten- och energiverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Centrallager och Mätaranalystjänster till Vattenmfall Eldistribution AB.
Omfattar lagerhantering och analys av kategori 1 - 5 elmätare.
Avtalsperiod 3 år + option 1+1 år.
Kontrakt tecknas med EN (1) leverantör för hela uppdraget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 65000000 El-, vatten- och energiverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen