485238-2019 - ÄndringSverige-VÄLLINGBY: Byggnadsanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rinkeby Allé - Ombyggnad
Referensnummer: 19/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Totalrenovering av fem stycken lamellhus med loftgångar varav två stycken hus hanteras som option.
Entreprenaden omfattar att genom utförandeentreprenad utföra kompletta byggnads- och installationsarbeten för ombyggnad in- och utvändigt samt markarbeten.