485243-2021 - ÄndringSverige-Åkersberga: Teknisk besiktning och provning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktnings- och riskanalystjänster
Referensnummer: 21/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Roslagsvatten har ett kontinuerligt behov av tjänster avseende slutbesiktningar av entreprenader (t ex pumpstationer, tryckstegringar och reningsverk) samt riskanalyser och besiktningar vid vibrationsalstrande arbeten. Upphandlingen avser ramavtal för tre fackområden och anbudsgivare har möjlighet att lämna anbud för ett eller flera av dessa.