Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallstransporter
Referensnummer: 2019-003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal som omfattar transporttjänster av avfall och farligt avfall, samt tillhörande tjänster såsom hyra av container och lastväxlarflak. Anbud kan lämnas på tre olika tjänsteområden: 1. Transporter Kattarp – mottagningsanläggningar, 2. Transporter Återvinningscentraler – Kattarp och 3. Uthyrning av lastväxlarflak och containers. Planerad avtalstid är fr.o.m. 2020-04-01 t.o.m. 2023-03-31 med möjlighet till förlängning i ett (1) år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen