Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsarbeten Hedemora
Referensnummer: GNU 2019/158
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för avrop av planerade och oplanerade ventilationsarbeten inom aktuellt fastighetsbestånd i Hedemora kommun, dess kommunala bolag samt Lugnet i Falun AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 18 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen