485287-2022 - ResultatSverige-Helsingborg: Tjänster på elområdet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal El-konsulter samt besiktningsmän
Referensnummer: 21/85
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konsulttjänster inom områdena: El-anläggning, Tele-AV-Data-Ljud-TV-anläggning, Brandlarms-anläggning, Inbrotts-anläggning, CCTV-anläggning och Passage-anläggning.
Upphandlingen är uppdelat i tre delar: A. Konsulter B. Besiktningsman och C. Besiktningsman - passage. Varje del kommer att utvärderas separat och anbud kan lämnas på en eller flera delar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 71356100 Tekniska kontroller, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen