Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VVS-material
Referensnummer: BKT2017-126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
VVS-material till Samhällsbyggnad Bergslagens verksamhetsområde inom Hällefors, Lindesberg, Ljusnarsberg och Nora kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 44110000 Konstruktionsmaterial, 44115200 Sanitets- och värmematerial, 44162000 Rörsystem, 44162100 Rörledningsmaterial, 44163000 Rörledningar och armatur, 44165000 Slangar, stigrör och muffar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen