Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling anvisningsveterinär
Referensnummer: 714-A016.088/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85200000 Veterinärstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten avser att upphandla en anvisningsveterinär med inriktning mot tjänstehundar som ska verka som konsult för att bistå myndigheterna med specialkunskap i second opinions av veterinärutlåtanden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 13 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85200000 Veterinärstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen