485441-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal entreprenad.
Referensnummer: 17RS6687
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för entreprenadarbeten inom fackområden bygg, rör, sprinkler, ventilation, styr, el, el-kraft och tele.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45315100 Eltekniska installationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten, 45343230 Installation av sprinklersystem, 45420000 Snickerimonteringar, 45421000 Snickeriarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 50000000 Reparation och underhåll, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen