Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1188 Hemtjänst Södertälje kommun
Referensnummer: 21/121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98514000 Hemtjänst
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hemtjänst inklusive larmutryckning och larmåtgärder till brukare över och under 65 år i ordinärt boende samt särskilt boende i servicehus mellan 07:00-22:00 årets alla dagar. Ansvaret
för larmutryckning kan komma att förändras under avtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79622000 Tillhandahållande av hemtjänstpersonal, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen