Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling materiel för fiberoptiskt bredband.
Referensnummer: 17/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32400000 Nät
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen beviljat Teleservice Bredband Skåne AB projektstöd för landsbygdsprogrammet 2014-2020 för fiberbaserat bredbandsnät i Sjöbo och Hörby kommuner. När projektet är genomfört ska minst 2 600 permanenta hushåll ha anslutits.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 35 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32500000 Telekommunikationsmateriel, 32560000 Fiberoptiska material, 32562300 Fiberoptiska kablar för dataöverföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen