48567-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggkonsulttjänster – Projektörer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjektörer
BeskrivningRamavtalet omfattar projekterings- och/eller utredningsuppdrag av ny-, till- och ombyggnader, samt renovering, planarbete och miljöarbete m.m. Discipliner ingående i detta ramavtal är: Arkitekt, Landskapsarkitekt, Byggnadsingenjör, Inredningsarkitekt, Konstruktör, Geoteknik, Ljud, VS, Vent, Kyla, Sprinkler, Medicinska gaser, El/tele/data/transport, Styr, Brand, Miljö, BAS-P.
Intern identifierareUPPH2023-00411
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315200 Byggkonsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAMA AF Konsult 10
BeskrivningSE AF
Huvudklassificering (cpv): 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsformulär
Huvudklassificering (cpv): 71248000 Projektövervakning och dokumentation