485672-2022 - ResultatSverige-Strängnäs: Personalförmedling
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster - socionomer (socialsekreterare och LSS-handläggare/ biståndshandläggare)
Referensnummer: SN/2022:148-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalen avser bemanningstjänster gällande socionomer (socialsekreterare och LSS-handläggare/biståndshandläggare).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79600000 Rekryteringstjänster, 85321000 Administration inom socialtjänsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Strängnäs och Eskilstuna kommun bjuder in att lämna anbud vad gäller ramavtal för bemanningstjänster socionomer (socialsekreterare och LSS-handläggare/biståndshandläggare m.m.). Ramavtal tecknas med minst fem (5) och högst tio (10) leverantörer, för avrop i rangordning, förutsatt att det inkommer tillräckligt många lämpliga och godtagbara anbud.