485721-2023 - ÄndringSverige-Norrtälje: Arkivtjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Långtidsarkivering med tillhörande tjänster
Referensnummer: KS 2023-1268
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92512000 Arkivtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Arkivlokaler för långtidsarkivering av allmänna handlingar.
I uppdraget ingår också katalogisering och flytt av handlingar från befintligt utrymme för arkivering, beläget i Norrtälje, samt kontinuerlig återsökning av det arkiverade materialet under hela avtalsperioden.