Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS: SCADA, DCS och NIS med tillhörande system, komponenter och tjänster
Referensnummer: 22/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett dynamiskt inköpssystem avseende SCADA, DCS och NIS med tillhörande system, komponenter och tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42961000 Manöver- och styrsystem, 42961200 SCADA eller motsvarande system, 48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen