485862-2020 - ResultatSverige-Gävle: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledare Lokalförsörjning
Referensnummer: 2019-00566-2.3.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet är att upphandla kontrakt med en (1) leverantör som stödjer och utvecklar SSCs lokalförsörjning. Det övergripande målet är att skapa och säkerställa ändamålsenliga lokallösningar ur ett funktionellt, ekonomiskt och juridiskt perspektiv.
Önskade effekter med upphandlingen är:
· att ge Fastighetsenheten kompetent stöd som säkerställer en effektiv hantering av projekt och i löpande uppdrag,
· att vid arbetstoppar, t ex flera parallellt pågående projekt, få tillgång till nyckelkompetens som bidrar till att säkerställa verksamhetens krav på kvalitet
· att ge kompetent stöd vid koncept- och metodutveckling
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79420000 Managementtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen