485864-2020 - ResultatSverige-Kisa: Redovisning och revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Revisionstjänster
Referensnummer: 20/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Revisorerna i Kinda kommun inbjuder er att lämna anbud på uppdragen som sakkunniga till kommunens revisorer för granskning av styrelse, nämnder och beredningar, samt som sakkunniga till revisorerna för granskning av Stiftelsen Kindahus. Uppdragen avser räkenskapsåren 2021 t.o.m. 2022 med möjlighet till förlängning ytterligare två år.
Vi ser fram emot att ta del av ert anbud!
Björn Hoflund
Revisionens ordförande
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen