48589-2023 - ResultatSverige-Huddinge: Parkeringsmätare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal parkeringsautomater
Referensnummer: UH-2020-170
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38730000 Parkeringsmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för köp, leverans, montering och installation av parkeringsautomater.
Denna upphandling omfattar två (2) olika typer av parkeringsautomater:
• Parkeringsautomater med batteri och SL-accesskortslösning.
• Parkeringsautomater med batteri och utan SL-accesskortslösning.
Parkeringsautomater ska vara kompatibla med el från solcell och/eller elnät.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38730000 Parkeringsmätare, 48000000 Programvara och informationssystem, 51000000 Installation (utom programvara), 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
varor