48590-2023 - Ändring av kontrakt och ramavtalSverige-Gävle: Transporter (utom avfallstransport)
Ändringsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster
Referensnummer: 12250
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen vid tiden för kontraktets ingående
Planering pågår för en upphandlingen gällande flyttjänster.
Med flyttjänster avses:
• Flytt av exempelvis möbler av olika slag, datautrustning, skrivare, flyttlådor.
• Utplacering av gods vid inflyttning.
• Demontering/montering av inventarier som exempelvis white‐boards.
Observera att detta är en planerad upphandling. Tider och uppdragets omfattning kan därför komma att ändras fram till att upphandlingen annonseras.