485918-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mäss- och Evenemangstjänster
Referensnummer: Ä-2018-1302
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser exponeringstjänster och -produkter för Tillväxtverket. Tillväxtverket medverkar på en rad olika mässor och evenemang runt om i landet och är nu i behov av en (1) leverantör som kan tillhandahålla exponeringstjänster, så som montering och byggnation av mässmontrar, leverans av exponeringsmaterial, med mera, samt kunna tillhandahålla olika typer exponeringsmaterial.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 79956000 Anordnande av mässor och utställningar, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen