Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diatermi.
Referensnummer: UPPH2017-0050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser diatermiapparater med tillbehör. Upphandlingen är delad i två delar - en för avancerade apparater och en för enkla apparater. Region Uppsala avser att teckna ramavtal med en leverantör per område. Avrop kommer att ske succesivt under avtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen