Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Kemikalietankar
Referensnummer: HMAB 2021/839
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl
II.1.4.
Kort beskrivning
Hässleholm Miljö AB upphandlar 5 st olika tankar till kemikalieförvaring / hantering. Dessa kemikalietankarna ska vara tillverkade enligt de beskrivningar och ritningar som är bifogade i upphandlingen och ingår som upphandlingsdokument.
Dessa tankar ska vara levererade och förankrade på HKC:s anläggning på anvisad plats, enligt bifogade ritningar och anvisningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl, 44611000 Tankar, 44611400 Lagringstankar, 44611410 Oljetankar, 44611420 Slamtankar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen