486087-2019 - PlaneringSverige-Södertälje: Programvara för administration
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ti 2019-1075 RFI Elevplattform Nykvarn
Referensnummer: Ti 2019-1075
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Nykvarn överväger att upphandla en databaserad elevplattform med e-tjänster.
Marknadens leverantörer uppmanas att granska innehållet i denna RFI och besvara de frågor som ställs.
Bifogad kravspecifikation och förfrågningsunderlag är ett utkast och ska inte besvaras. Vid en eventuell upphandling kan innehållet i kravspecifikationen komma att ändras, helt eller delvis.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: jaHögsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3Den upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
Detta är en RFI - kontrakt tilldelas ej.
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
RFI - Elevplattform m.m.
Del nr: 1-3
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48311100 Dokumenthanteringssystem, 48931000 Programvara för utbildning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72262000 Utveckling av programvara, 72400000 Internettjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta är en RFI. Kontrakt tilldelas ej.